دیدار اندیشکده صفا با دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی

دیدار اندیشکده صفا با دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامیفنایی: سیاست های اقتصاد مقاومتی مبنای تصمیم گیری های اقتصادی در مجلس باشد

محمدحسین فنایی؛ نایب رئیس هیات مدیره اندیشکده صفا با اشاره به اهمیت سند اقتصاد مقاومتی به عنوان یک سند بالادستی گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی مبنای تمام تصمیم گیری های اقتصادی در مجلس باشد.

به گزارش روابط عمومی اندیشکده صفا، چهارشنبه 11 تیرماه نشست هم اندیشی جامعه اندیشگاهی کشور با رئیس مجلس شورای اسلامی در سالن کمیسون تلفیق مجلس برگزار شد.

محمدحسین فنایی در این نشست ضمن توجه دادن اعضای حاضر به سوابق درخشان و تحول گرای جناب دکتر قالیباف، از رئیس مجلس خواستند که سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بعنوان یک سند بالا دستی مبنای تمام تصمیم گیری های اقتصادی در مجلس باشد.

وی با تاکید بر اهمیت نقش اندیشکده ها در تصمیم گیری به عنوان یک نهاد تصمیم ساز ادامه داد: با مشارکت دادن اندیشکده های تخصصی در تصمیم گیری ها، مصوبات مجلس با مشورت و اخذ نظرات مشورتی اندیشکده ها تصمیم گیری شود.

فنایی بیان داشت: مجلس به عنوان مجموعه ای سیاستگذار باید تصمیماتی درست و مبتنی بر اسناد بالادستی داشته باشد و بر اجرای آن ها نیز به طور جدی نظارت کند.

در ادامه این نشست، مدیرعامل اندیشکده صفا نیز با پرداختن به دلیل شکل گیری اندیشکده صفای یزد به بیان بخش هایی از عملکرد یکساله اندیشکده پرداخت.

حسن بلندیان همچنین توجه به سند ارزشمند سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و لزوم اجرایی شدن بندهای آن در مجلس شورای اسلامی را یادآور شد و از دکتر قالیباف برای سفر به استان یزد و شرکت در جلسه ای به میزبانی اندیشکده صفای یزد دعوت به عمل آورد.

محمدباقر قالیباف هم، پس از استماع سخنان مدیران و نمایندگان اندیشکده‌های مختلف از سراسر کشور با تشکر از موضوعات مطرح شده، گفت: هدف از برگزاری این نشست ها نباید تنها گفت و شنود باشد، ما هر قدر کنار هم بنشینیم، سخن بگوییم و از اندیشه ورزی، اندیشگاه ها و مراکز تحقیقاتی صحبت کنیم اما خروجی آن در زندگی مردم و کارآمدی نظام اسلامی دیده نشود خاصیتی نخواهد داشت؛ ما به این نوع از کار، بیگاری می گوییم به این معنا که تنها دغدغه خودمان را داریم و بساطی پهن کرده ایم که زندگی خودمان را حل کنیم این در حالی است که بنا باید بر حل مسائل مردم گذاشته شود.

وی با تاکید بر اینکه مبنا در مجلس یازدهم بر حل مساله گذاشته شده است، افزود: مدیریت راهبردی ما در طرح تحول مجلس مبتنی بر حل مساله با تمرکز بر ۴ رویکرد شفاف سازی، هوشمندسازی، کارآمدسازی و مردم سازی است، نگاه‌مان به مسائل باید به گونه ای باشد که این ۴ رویکرد در آن دیده شود.

رئیس مجلس خطاب به مدیران اندیشکده ها، هدف از برگزاری چنین جلساتی را کار جدی، موثر و اساسی بر شمرد و تاکید کرد: این ها را می گویم تا بدانید اگر تحولی که بر آن تاکید می کنم اتفاق نیفتاد شما هم به همین شیوه از من مطالبه کنید.

گفتنی است در این نشست مدیران و نمایندگان اندیشکده‌های مختلف از سراسر کشور به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

 


پربازدید ترین خبرها