بازدید هیات مدیره اندیشکده صفا از مجموعه ارزشمند کتابخانه وزیری یزد

بازدید هیات مدیره اندیشکده صفا از مجموعه ارزشمند کتابخانه وزیری یزدبازدید هیات مدیره اندیشکده صفای یزد از مجموعه ارزشمند کتابخانه وزیری یزد
اعضای هیات مدیره اندیشکده صفا با حضور در کتابخانه و موزه وزیری، از بخش‌های مختلف این مجموعه وابسته به آستان قدس رضوی در یزد بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی اندیشکده صنعت، فناوری و اقتصاد استان یزد، حضور بر مزار مرحوم حجت‌الاسلام سیدعلی محمد وزیری؛ مؤسس و واقف این کتابخانه در حیاط ورودی آن و ادای احترام به مقام وارسته این عالم فرهیخته و نیک‌اندیش یزدی از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.
تابخانه وزیری یزد در سال 1348، توسط حجت‌الاسلام سیدعلی محمد وزیری با مجموعه ارزشمندی از نسخه‌ها و کتاب‌های خطی و چاپی بر آستان قدس رضوی وقف شده است و از آن تاریخ به بعد، زیر نظر مستقیم این مجموعه بزرگ موقوفاتی وابسته به بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) اداره می‌شود و روز به روز بر وسعت و عظمت آن افزوده شده است.
یادآور می‌شود، در حال حاضر کتابخانه و موزه وزیری در زیربنای حدود شش هزار و 300 مترمربع، با بهره‌مندی از بخش‌ها و منابع متنوع مطالعاتی زیر نظر معاونت امور کتابخانه‌های وابسته سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، همه‌روزه جز روزهای تعطیل رسمی از ساعت 7:15 تا 19:30، در جنب مسجد جامع کبیر یزد و در بافت سنتی این شهرستان پذیرای اهل علم و فرهنگ است. 

************************************************************************************************************************************

دبیرخانه اندیشکده صفای یزد
پنجم آذر  1398

Www.iranthink.ir


 

پربازدید ترین خبرها